Kamerové systémy – CCTV (uzavřené televizní okruhy)

 

Kamerové systémy slouží k monitorování venkovních prostranství i míst uvnitř budov. Systém se může skládat ze statických i otočných kamer a může pracovat ve zcela automatickém režimu nebo být ovládán např. ostrahou objektu. Moderní kamerové systémy umožňují připojení do sítí LAN/WAN. Uživatel s dostatečnými přístupovými právy se může vzdáleně nejen do systému připojit a sledovat obrazy z živých kamer, ale i sledovat záznam, případně celé zařízení vzdáleně ovládat.

V dnešní době informačních technologií není žádný problém ovládat Váš kamerový systém, mimo osobního počítače a notebooku, také například pomocí chytrého mobilního telefonu nebo tabletu.

Přístupovat k systému tak můžete např. i z dovolené v cizině. Zvláště vhodná je kombinace kamer se systémem EZS, kdy po vyhlášení poplachu ze střeženého objektu můžete vzdáleně kontrolovat (např. přes chytrý mobilní telefon) a sledovat kamerový systém.

Systémy CCTV lze integrací navázat na ostatní systémy v budově. Mezi nejčastější součinnosti patří koordinace s EZS – v případě narušení střeženého objektu lze nastavit záznam údajů z kamery. Se systémem EPS probíhá koordinace kupř. takovým způsobem, že se aktivuje kamera v prostoru, odkud přišlo hlášení o požáru. Výstup z kamery je vidět na monitorech a lze jej nahrávat na pomaluběžný nebo digitální videorekordér. Je-li budova vybavena také systémem místního rozhlasu, je možné do ohroženého prostoru vyslat evakuační hlášení.